Hemen Arayın Randevu Alın : 0530 031 62 55

Kese ve Köpük Masajı

Türk hamam kültüründe kesenin önemli bir yeri vardır. Göbek taşında yoğun bir şekilde ter attıktan sonra cildin ölü derilerden, kirden arınması ve temizlenmesi için kese uygulanır. Deri gözeneklerinde biriken toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlayan ‘’kese uygulaması’’ gözenekleri açar ve cildinizdeki pürüzleri giderir.

Köpük masajı kesenin ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan masaj işlemidir. Kese uygulamasıyla gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyindeki kirden, tamamen arınmak amacıyla köpük masajı yapılır. Sabunun sağladığı yumuşaklık ve kayganlık sayesinde herhangi bir masaj yağına gereksinim duymadan vücudu rahatlatacak şekilde köpük masajı sunulur.

Köpük masajı Türkiye’de ve Tayland’da uygulanan özel bir masaj türüdür. Köpük masajı öncesinde ve sonrasında duş almanın gerekli olduğu bir masaj türüdür. Masaj yaptıran kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplanır. Tüm vücudu saran köpükler, cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu köpük yardımı ile eşsiz ve rahatlatıcı bir masaj seansı başlar. Köpük masajı ile kan dolaşımı hızlanır, vücudunuza mükemmel bir rahatlık ve enerji verir. Hücrelerinizin yenilenme hızı artar. Bir yandan masaj teknikleri uygulanırken, aynı zamanda vücudunuz mükemmel bir şekilde temizlenir.

Vücutta biriken toksin maddelerin önemli bir çoğunluğu deri yoluyla vücuttan atılır. Detoks yaparken vücuttan atılan ter, yüksek bir oranda toksik atık içerir. Yapışkan ve ağır kokulu ter, bedenden atılan yoğun toksin maddelerin işaretçisidir. Kese ve köpük masajı içeren düzenli hamam seansları, toksinlerin cildinize zarar vermesini önler ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Köpük masajı gözeneklerin açılması ile ter atımınızı daha kolay hale getirir. Terle birlikte cilt yüzeyinden ürenin atılmasını sağlar. Köpük masajı cilt rengini düzeltir. Cilt bakımınız için etkili ve doğal bir yöntem olan köpük masajı, cildinizin esnekliğini arttırır. Cildinizin sağlıklı ve ışıltılı bir hale kavuşmasına yardımcı olur.

Cildin bağışıklık sistemini güçlendiren köpük masajı, özellikle soğuk havalarda cildin direncini artırır ve hastalıklara karşı vücudun korunmasına yardımcı olur.

Zihinsel ve bedensel bir rahatlama sunan köpük masajı, stres ve kaygıdan korunmayı sağlar. Hamamın sıcaklığı, köpüğün yumuşaklığı ve masajdaki uyarıcı dokunuşlar mutluluk hormonu salınımını arttırır. Günün yorgunluğunu atmış bir şekilde , fiziksel ve ruhsal bir rahatlama ile masajdan kalkmanızı sağlar.

Diğer masaj türlerine kıyasla daha hızlı ve baskılı yapılan köpük masajı ortalama 15 dakika sürer.