Hemen Arayın Randevu Alın : 0530 031 62 55

Klasik Masaj

Ovma, dairesel hareketler ve sert vuruşların vücuda kısmen ya da tamamen uygulanması sayesinde ortaya çıkan spa şekline klasik masaj teknikleri denilmektedir. Spor terapisi olarak da bilinen klasik masaj hareketleri, sporcuların fiziksel gelişmelerinde de uygulanmaktadır. Terapi olarak beş ayrı tekniğinin bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı geleneksel spa, özellikle de sırtla omuz bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Klasik masaj teknikleri nelerdir içerisinde en önemli kısım bedenin farklı yağlarla beraber cildin ölü dokudan arındırılması sağlanır.

Vücuda aşırı baskı uygulamada rahatlatmayı hedefleyen geleneksel klasik masaj teknikleri, belirli sıralamalarla profesyonel terapi yöntemlerinin uygulanarak ödemin ve kas spazmlarının dağıtılması sağlanır. Tıbbi tedavi yöntemlerine esin kaynağı olarak uygulanan klasik masaj hareketleri nelerdir sorusu, Çin kültüründe 3 bin yıldan fazla bir tarihe sahiptir.

Geleneksel spa türünde farklı yöntemler bir arada uygulanmaktadır. Örneğin Petrisaj yöntemi ile kas dolaşımı düzenlenirken, metabolizmanın da düzenlemesi sağlanır. Friksiyon yönteminde, ağrının giderilerek tek tek kas liflerinin çözülmesi sağlanır.

Tapotmen geleneksel terapi yöntemi ise kılcal damarların açılması ve hiperemi etkisi sağlanmaktadır. Vibrasyon yöntemiyle de kas tonunun düzenlenmesi sağlanır. Klasik masaja olan ilgi eskiden bu yana vardır. Ancak etkilerinin görülmesiyle son dönemlerdeki ilgi daha da artmıştır.